Jótékonysági estet szerveznek Kőröshegyen

2022.augusztus 23-án, 18.00 órai kezdettel Jótékonysági Estet rendeznek a kőröshegyi Szent Kereszt Felmagasztalása-hegytemplom felújításának javára. A XV. században épült, eredetileg ferences műemléktemplom tetőcsere, illetve külső-belső felújítás előtt áll. Többek között az egykori egyházzenei eseményeiről híres orgona is felújításra, karbantartásra szorul. A munkálatokat – a híveket és látogatókat bevonva – önkéntes művészeti tevékenységükkel szeretnék támogatni az előadóművészek.

A Jótékonysági Est a plébánia közvetlen szomszédságában lévő Kőröshegyi Zeneműhely Udvarán kerül megrendezésre. Az est vendégei lesznek:

Simon Erika - latin-történelem szakos tanár, író, szerkesztő
Czigány György - Erkel Ferenc-, Liszt Ferenc- és József Attila-díjas magyar író, költő, zenei rendező, műsorvezető, érdemes művész
Hungarian Brass Rézfúvós Együttes
Tarkövi Gábor trombitaművész, a Berlini Szimfonikusok egykori szólótrombitása

jotekonysagi hangverseny

 
Read 217 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés