„Békességteremtők” – Varga László megyéspüspök nyári lelkigyakorlata

„Békességteremtők” címmel tartott lelkigyakorlatot Varga László megyéspüspök a bárdudvarnoki Porta Pacis Lelkigyakorlatos Központban augusztus 11-e és 13-a között.

Lelkigyakorlatos tanításaiban a főpásztor öt lépésen keresztül közelítette meg a békességteremtés témakörét. Első elmélkedésében Krisztus békéjét helyezte a középpontba, majd ebből fakadóan beszélt arról, miként teremthetünk békét a szívünkben, kapcsolatainkban, az egyházban, illetve a társadalomban.

Az elmélkedések meghallgathatóak a Kaposvári Egyházmegyei Stúdió Youtube csatornán.

img003

A háromnapos alkalmon nagy hangsúlyt kapott a dicsőítő imádság, de elcsendesedésre is hívták a több mint száz résztvevőt: csendes szentségimádásra, szentgyónásra és lelkibeszélgetésre is volt lehetőség a három nap alatt.

A nagy érdeklődésre való tekintettel idén három lelkigyakorlatot hirdettek a szervezők, a tavaszi és nyári alkalmat a szeptember 30-a és október 2-a között szervezett lelkigyakorlat követi, melyre augusztus 21-e és szeptember 10-e között lehet majd regisztrálni a Kaposvári Egyházmegye honlapján.

Fotó: Kling Márk

 

Read 1497 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés