Megjelent a Kaposvári Egyházmegye Zsinati Könyve

Varga László megyéspüspök 2018. május 26-án, a Kaposvári Egyházmegye alapításának 25. évfordulója alkalmából hirdette meg az első Kaposvári Egyházmegyei Zsinatot, melynek mottójaként az „Egységben, Közösségben, Vonzásban” jelmondatot határozta meg.

A négy éven át tartó zsinati folyamat 2022. május 28-án, a kaposvári Nagyboldogasszony-székesegyházban bemutatott ünnepi szentmisével zárult. A most megjelent kiadvány tartalmazza a zsinaton megfogalmazott és a megyéspüspök által jóváhagyott, illetve kiegészített rendelkezéseket és ajánlásokat, melyek célja, hogy segítséget nyújtsanak az egyházmegyei papság és a hívek között megkezdődött együttműködés megerősítésében és kiterjesztésében.

A kiadvány megtekinthető, illetve letölthető PDF formátumban az alábbi linkre kattintva:

Kaposvári Egyházmegyei Zsinati Könyv

 ZSINATI KONYV 0802 ELSO BORITO

 
Read 570 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés