„Az igazi szerelemben inkább a másik javát akarjuk” – randevúra hívták a házaspárokat Kaposváron

2022. február 19-én gyertyafényes randevúra hívták a házaspárokat a kaposvári La Pergola Étterembe.

image001

A mintegy harminc házaspár Ház Gergő és felesége, Tóth Lujzi „Hogyan őrizzük meg a szerelmet?” című előadását hallgathatta meg, melyet követően páros beszélgetésre és gyertyafényes vacsorára hívták a párokat.

– A szerelem két személy között értelmezhető, lényege a kölcsönösség – fogalmazott előadásában a házaspár. – Éppen ezért „én”-ből ki kell lépni, hogy a két „én”-ből „mi” legyen. A másik felé kell fordulni, őt előtérbe helyezni, az ő kívánságait nézni. Az igazi szerelemben inkább a másik javát akarjuk. A szerelmed azt tudatja a másik emberrel, hogy ő jó. Úgy szép, ahogy van, számodra a léte ajándék, az élet nélküle sohasem lehetne ugyanaz.

image004

A házasság pedig pontosan az az erős szövetség, amely teret biztosít a szerelemnek. Annak, hogy megtanuljuk, hogyan szerethetünk feltétel nélkül egy másik, tökéletlen embert. Társunk felbecsülhetetlenül értékes, egyedi, és csak általa betölthető élethivatása van – fogalmazott a házaspár elődásában.

A párok „házi feladatot” is kaptak az elkövetkezendő hetekre: kedveskedjenek egymásnak minőségi idővel, apró szívességekkel, vagy ajándékokkal a másik szeretetnyelvének figyelembevételével.

image010

Az elkövetkezendő hónapokban Kaposvár több plébániáján is szerveznek házaspároknak/pároknak szóló délutánokat, estéket. A szervezők a kisgyermekes családokra is gondolnak, az alkalmak alatt gyermekfoglalkozást biztosítanak:

„Házas esték a Szent Imre plébánián”

Időpont: március 4., április 1., május 13.
Helyszín: Szent Imre Plébánia Kaposvár (Dr. Kovács-Sebestény Gyula u. 2.)

„Donneri randevú”

Időpont: február 20., április 24.
Helyszín: Szent kereszt Plébánia Kaposvár (Bartók Béla u. 13.)

„HESS – Házas Esték Sorozat”

Időpont: március 19., május 21., június 18.
Helyszín: Szent Őrangyalok Plébánia Kaposvár-Kaposfüred (Rozmaring u. 2.)

Az alkalmak ingyenesek, azonban regisztrációhoz kötöttek.