Vasárnap kezdődik az ökumenikus Imahét

Az Ökumenikus Imahét 2022. január 16-tól 23-ig tart. Az imahét anyagát a Közel-Keleti Egyházak Tanácsa állította össze, amelynek a központi igéje így hangzik: „Láttuk az ő csillagát napkeleten, és eljöttünk, hogy imádjuk őt.” (Mt 2,2)

Az országos nyitó istentisztelet 2022. január 16-án vasárnap 18 órakor kezdődik a Deák téri evangélikus templomban. Szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros és igét hirdet Balog Zoltán református püspök, a Zsinat lelkészi elnöke. A liturgiában szolgálnak a MEÖT tagegyházainak vezetői.

Plakat Imahet 2022 uj2

A MEÖT elnökségének javaslata alapján az ökumenikus imahét a tagegyházak aktuális járványügyi intézkedéseinek betartása mellett tartható meg.

Az imafüzet anyagát megtalálják a MEÖT honlapján: www.meot.hu, illetve letölthető formátumban csatolt fájlként a cikk alatt.

Letölthető imafüzet

Forrás: katolikus.hu