Szenteltvíz óvja a Balaton élővilágát

Megszentelte a Balaton vizét vízkereszt alkalmából Szűcs Imre, balatonlellei plébános.

image001

A katolikus pap csütörtökön, az esti mise után a település mólójánál áldotta meg a tavat. Az eseményre nem csak a lelleiek, hanem a környező településeken élők közül is sokan eljöttek, s még olyanok is megjelentek, akik nem járnak templomba. Szűcs Imre elmondta, korábban hármas ünnep volt vízkereszt napján. Ilyenkor a napkeleti bölcsek látogatásáról, Jézus megkeresztelkedéséről, valamint első csodájáról emlékeztek meg, amikor a vizet borrá változtatta. A második vatikáni zsinat azonban úgy határozott, hogy különválasztja az ünnepeket. Jézus keresztsége, a vízszentelés január hatodikára maradt.

img002

– Abban a korban nőttem fel, amikor minden esemény, a vízszentelés is a templom falain belül zajlott. Ha azonban ez Jézus megkeresztelkedésére emlékeztet, akkor egy ilyen alkalmat a Balatonnál kell megtartani – mondta Szűcs Imre.

– Ez egy figyelemfelhívó esemény is, arra mutat rá, hogy vigyázzunk hazánk legnagyobb tavára, s persze közösségépítő ereje is van – tette hozzá a plébános.

Szöveg: Marosi Gábor

Fotó: Németh Levente

Megjelent a Somogyi Hírlap 2022. január 7-i számában.