„Jézusért tesszük” – házszentelés a Szeretet Misszionáriusainál

2021. november 24-én Varga László megyéspüspök megszentelte a Szeretet Misszionáriusainak felújított kaposvári házát.

image004

A nővérek 2019 márciusában, Szent József ünnepén kezdték meg szolgálatukat Kaposváron. Az irgalmasság testi és lelki cselekedeteit gyakorolva a szegények legszegényebbjeit szolgálják. Családokat látogatnak és segítenek, a gyermekeket szentmisére kísérik, illetve hirdetik a keresztény tanítást az utcán és a családoknál.

image005

A Szeretet Misszionáriusai rendet Agnes Bojaxin Loretto Rendi nővér alapította, amelyet 1950. október 7-én hagyott jóvá a Szentszék. A világon körülbelül ötezer nővér dolgozik mintegy hatszázötven házban, hogy Jézus szeretetszomját – amelyet a lelkek iránt érez – csillapítani tudják Szűz Mária segítségével. Kaposváron jelenleg négy nővér szolgál, akik havonta egy hetet tartózkodnak a városban.

Fotó: Kling Márk

image002

 

 
Read 561 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés