Rekollekciót tartottak a Kaposvári Egyházmegyében

2021. november 8-án papi rekollekciót tartottak a bárdudvarnoki Porta Pacis Lelkigyakorlatos Házban.

Az alkalmon Varga László megyéspüspök köszöntötte az egyházmegye papságát, majd Dr. Fábry Kornél, az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus főtitkára tartott előadást.

image001

A főtitkár a Kongresszuson megélt kegyelmek mellett az előkészítő évekről is beszélt. Előadásában beszámolt a világméretű szentségimádások, a Forráspont ifjúsági alkalmak, illetve a Misevlog gyümölcseiről is.

Fábry Kornél a videós összeállításokkal színesített előadásában elmondta: a Kongresszus egy világméretű ünnepségsorozat volt az Eucharisztia megismerésének és tiszteletének elmélyítésére, s egy hatalmas tanúságtétel a világ felé. Tanúságtétel Isten szeretetéről, aki emberré lett, és köztünk maradt valóságosan az Élet Kenyerében.

A főtitkár előadása után a papság közös szentségimádáson vett részt, majd ebéddel zárult az alkalom.

Videók forrása: 52nd International Eucharistic Congress Youtube csatorna

A Kongresszusról bővebben az iec2020.hu oldalon olvashat.

A Kongresszus eseményeiről készült videófelvételek megtekinthetők az 52. Eucharisztikus Kongresszus Youtube oldalon