Személyi változások Egyházmegyénkben

Személyi változások a Kaposvári Egyházmegyében:

NYUGDÍJAZÁS

Szalai Jeremiás atyát 2021. augusztus 10. hatállyal saját kérésére megromlott egészségi állapotára való tekintettel felmentettem plébánosi beosztása alól és nyugállományba helyeztem. Köszönöm hűséges és áldozatos szolgálatát!

DISPOZÍCIÓK

Antal Zsolt újmisést 2021. augusztus 10. hatállyal a kaposvári Szent Kereszt Plébániára és az oldallagosan ellátott plébániákra küldöm.

Molnár Ákos újmisést 2021. augusztus 10. hatállyal a nagykanizsai Jézus Szíve Plébániára helyeztem káplánnak.

Kiss Zsolt balatonkeresztúri plébánost 2021. június 15. hatállyal felmentettem a Balatonfenyvesi Plébánia oldallagos ellátása alól.

Bálint Gábort 2021. június 15. hatállyal, eddigi feladatainak megtartásával, kineveztem a Balatonfenyvesi Plébániára plébánosnak.

Világos Krisztián vagyonkezelő plébánost többi megbízása érintetlenül hagyásával 2021. augusztus 10. hatállyal felmentettem a Kadarkúti Plébánia oldallagos ellátása alól.

Váron István plébániai kormányzót 2021. augusztus 10. hatállyal felmentettem a Zselickislaki Plébánia ellátása alól és a Kadarkúti Plébániára helyeztem plébánosi minőségben.

Szász Gyula mosdósi plébánost 2021. augusztus 10. hatállyal megbíztam a Göllei Plébánia oldallagos ellátásával.

Nagy János plébánost 2021. augusztus 10. hatállyal felmentettem a Kutasi Plébánia ellátása alól és rendelkezési állományba helyeztem.

Sándor László nagyatádi plébánost 2021. augusztus 10. hatállyal megbíztam a Kutasi Plébánia oldallagos ellátásával.

Fejes János káplánt 2021. augusztus 10. hatállyal felmentettem a nagykanizsai Jézus Szíve Plébánián betöltött kápláni beosztása alól és a nagyatádi plébániára küldtem ugyanazon minőségben.

John Simoneau LC atyát 2021. augusztus 10. hatállyal a Krisztus Légiója Kongregációval kötött megállapodás szerint egy évre befogadtam a Kaposvári Egyházmegyébe és a nagykanizsai Jézus Szíve Plébániára helyeztem kisegítő lelkészi szolgálatra.

Vörös Pétert és Kisiván Csabát 2021. augusztus 10. hatállyal megbíztam a Zselcikislaki Plébánia oldallagos ellátásával.

Dr. Magyar Lóránt állandó diakónust 2021. augusztus 10. hatállyal a kaposvári Szent Kereszt Plébániára, valamint a hozzá tartozó oldallagosan ellátott plébániákra küldtem diakónusi szolgálatra.

Dr. Matykó Árpád állandó diakónust 2021. augusztus 10. hatállyal a Mosdósi Plébániára küldtem diakónusi szolgálatra.

Varga László megyéspüspök