Megkezdődött az Ars Sacra Fesztivál

Az Ars Sacra Fesztivál kaposvári programja ünnepélyes megnyitójának színhelye – szombat délután – a Takáts Gyula Megyei és Városi Könyvtár volt. Köszöntőt mondott Pongráczné Győri Boglárka evangélikus lelkész, Szita Károly polgármester és Varga László kaposvári megyéspüspök. Közreműködött a CapPuccini kórus Szili Zoltán karnagy vezetésével.

Ezt követően a könyvtárban irodalmi kerekasztal beszélgetés zajlott József Attila költészetéről, Istent kereső verseiről Jeleníts István Magyar Corvin-lánccal kitüntetett Széchenyi-díjas piarista szerzetes, teológus, író, magyar-és hittan szakos tanár, illetve Magyar Csilla magyar szakos középiskolai tanár részvételével. A beszélgetést Gombos Péter, a Magyar Olvasás Társaság alelnöke vezette. Közreműködött a Kultúr Találka együttes és Fándly Csaba színművész.

 198

199

A napi programot este a Körkápolnában Bálint Gábor atya vezetésével közös ima zárta, az Oltáriszentség jelenlétében.

Forrás és fotó: Dr. Hegedüs György

200

201

202

203

 

 

 
Read 756 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés