„Tekints az égre és lásd meg!” – látogatás a Napsugár Lakóotthonba

Az Ars Sacra fesztivál keretében Varga László megyéspüspök látogatást tett a Napsugár Integrált Szociális Intézmény kaposfüredi lakóotthonába szeptember 17-én délelőtt. A látogatás alkalmával Lázár Attiláné intézményvezető köszöntötte a jelenlévőket, majd a Kultúr Találka együttes tagjai adtak műsort, általuk megzenésített versekből.

A főpásztort elkísérték az ÉLSZ imacsoport tagjai, akik megajándékozták az otthon lakóit, majd a megyéspüspök Jób könyvének kapcsán osztotta meg gondolatait:

„Olyan Istenünk van, aki ott van velünk a szenvedésben, aki nem vádol, hanem találkozni akar velünk. Jób felismeri, hogy Isten ott volt vele a gyötrelemben is, s ettől megnyugszik, béke árad a szívébe.

Az Ars Sacra hét mottója: »Tekints az égre és lásd meg!« Nagyon remélem, hogy azok a kulturális események, amelyeken ezen a héten részt vehetünk, mind segítenek bennünket abban, hogy felnézzünk az égre, és meglássuk azt az Istent, aki a szenvedésben is velünk van.”

 

 

 
Read 709 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés