Megszentelték a Balaton vizét

Megszentelték a Balatont Vízkereszt alkalmából. Szűcs Imre balatonlellei plébános a helyi templomban tartott szentmisét követően a partról áldotta meg a tavat.

A vízszentelés hagyománya a harmadik századból ered, az ünnep Epiphania Domini, az Úr megjelenése néven volt ismert. Jézus születését jelölték az ünneppel, rá száz évvel a római katolikus egyház úgy látta jónak, hogy Jézus születését a legyőzhetetlen napra helyezik át. Új jelentés szerint Nyugaton vízkeresztkor a Három királyok imádását, Keleten Jézus Jordán folyóban keresztelését ünnepelik. Szűcs Imre plébános elmondta: hagyományteremtő szándékkal szentelte meg a tavat és jövőre azt tervezi, hogy megkeresi a balatoni települések plébánosait, hogy közösen egy időben áldják meg minél több helyen a Balaton vizét.

0028532NemethLevente7resize

Góz Lilla