Örökségünk – Somogyország kincse kitüntető címet kapott a marcali Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébániatemplom

Az ünnepi megyehét és a programjai idén a koronavírus-járvány miatt elmaradnak, de ennek ellenére is fontos megemlékezni a megyecímer adományozásának az 523. évfordulójáról.

– Megyénk legnagyobb ünnepén azonban erkölcsi kötelességünk megemlékezni arról a dicsőségről, melynek köszönhetően a magyar vármegyék közül elsőként Somogy kapott címert és pecséthasználati jogot – fogalmazott megemlékezésében Biró Norbert, a Somogy Megyei Közgyűlés elnöke.

Az ünnepi megyehéthez kapcsolódóan közgyűlési határozat született a megye elismert értékeiről. A döntés értelmében a megye vonzerejének növeléséhez, megyénk népszerűsítéséhez nagymértékben hozzájárult a barcsi malom, Deák Varga József életműve és a marcali Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébániatemplom, ezért számukra az Örökségünk – Somogyország Kincse kitüntető címet adományozta a Somogy Megyei Közgyűlés.

Marcalilarge

Forrás: Kaposvár Most.hu