Zsinati Katekézis – Az Egyház és az Egyház jegyei

A Kaposvári Egyházmegyében 2021 szeptemberében kezdődik el az I. egyházmegyei zsinat. Fontosnak tartjuk ennek lelki és kateketikai előkészítését is a hívek körében. Varga László megyéspüspök úr ezzel a szándékkal úgy rendelkezett, hogy minden hónap első hétvégéjén, a plébániákon mutassanak be szentmisét az egyházmegyei zsinat munkájáért, valamint beszéljenek az atyák olyan előre meghatározott témákról (prédikáció és/vagy katekézis keretében), amelyek segítik a hívek tudatos, aktív részvételét az egyház, az egyházmegye és a plébánia életében.

1. téma: Az Egyház és az Egyház jegyei - egy, szent, katolikus, apostoli
(Vörös Péter atya - Szent Kereszt Plébániatemplom Kaposvár - plébániavezető lelkész)

 

 
Read 205 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés