„Mindenkiben ugyan az a Szeretet van!” – látogatás a Nyitott Kapu Hajléktalan Gondozási Központba

Az Ars Sacra hét kapcsán szeptember 19-én, szerdán este Varga László megyéspüspök a Nyitott Kapu Hajléktalan Gondozási Központba látogatott.

A főpásztor a Szent Pál apostol szeretethimnusza kapcsán beszélt szeretetről, a szeretet mellett való döntésről.

„Ha arra a kérdésre, hogy tudok-e szeretni, és lehet-e engem szeretni igenlő választ kapunk, akkor akárhol élünk, jól érezzük magunkat. A lelkünk boldogabb. Ha a válasz nem, akkor nagyon nehéz. Az a Jézus, aki megtestesül és eljött közénk, Ő tudta ezt. Azt mondták róla, hogy vámosok és prostituáltak barátja. Azért mondták, mert közel ment ezekhez az emberekhez, közösséget vállalt velük, és ezek az emberek szerették és követték Őt. Az az Isten, akinek a nevében én pap vagyok, az senkit nem vet meg, nem néz le, minden teremtményét tiszteli és szereti, és minden teremtménye képes szeretni.” – fogalmazott.

A megyéspüspököt elkísérték az ÉLSZ imacsoport tagjai, akik agapéra invitálták a hajléktalanokat.

145

146

147

148

 

 
Read 717 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés