Elsőáldozás a NEK nyitó szentmiséjén

Ha még nem jelentkeztél, de szeretnéd, hogy gyermeked a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus 2021. szeptember 5-i nyitó szentmiséjén elsőáldozóként vegyen részt…

Akkor minél hamarabb jelentkezz a plébániai kapcsolattartódnál vagy iskolai hitoktatódnál!

A jelentkezés határideje: 2021. május 31.

Az elsőáldozás nyitott minden magyar egyházközség számára határon innen és túl. Megfelelő, a helyi plébániákon történt felkészítés után felnőttek is lehetnek elsőáldozók.

2020 nyaráig több, mint négyezren jelentkeztek elsőáldozónak a kongresszus nyitó szentmiséjére. Páratlan lehetőség ez, hiszen több mint 82 év telt el azóta, hogy legutóbb Budapest katolikus világtalálkozónak adhatott otthont. Természetesen lehetővé tesszük, hogy családtagok, hozzátartozók is elkísérjék az elsőáldozókat erre a jeles eseményre. Az elsőáldozók ruhájáról, a fotózásokról, ültetési rendről és egyéb fontos kérdésekről a témához kapcsolódó GYIK-ben olvashatsz. Kattints ide!

Fotó/Forrás:NEK

elsoaldozas