Örök nyugalomra helyezték Neumajer Antal állandó diakónust

2020. november 20-án, a nagykanizsai Jézus Szíve-templomban celebrált szentmisét követően Varga László megyéspüspök a helyi temetőben örök nyugalomra helyezte Neumajer Antal állandó diakónust, aki a nagykanizsai Sarlós Boldogasszony Plébánián teljesített szolgálatot.

Prédikációjában Dr. Páhy János, a plébánia nyugalmazott plébánosa búcsúzott a diakónustól:

„Igazi diakónus és családapa voltál – fogalmazott a nyugalmazott plébános – , aki büszkén mutogatta kisunokái fényképeit. Ugyanakkor mindig büszkén és örömmel vállaltad a diakónusi feladatokkal járó kötelezettségeket. Nem volt olyan feladat, amelyre rögtön ne vállalkoztál volna, mikor megkértelek. Legyen az prédikáció, keresztelés, temetés, ima. Nagy örömmel fogadtad, mikor megkérdeztem, hogy nem jönnél-e segíteni Kiskanizsára? Itt voltál gyermek, ide kötött ifjúságod, s végül ide tértél haza ismerőseid közé, hogy az Urat szolgáld. Kiskanizsa mellett – amely szülővárosod is volt –, itt a Jézus Szíve-templomban, Zalakaroson és másutt is Isten akaratában bízva végezted a szolgálatot" – fogalmazott a nyugalmazott plébános.image 13

Neumajer Antal 1950. november 27-én született Nagykanizsán, s 1992. június 27-én, Andocson szentelték diakónussá. 

 

 
Read 2103 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés