Az Egyházmegyei Zsinat előkészítő alkalmát tartották Balatonbogláron

2020. szeptember 26-án, szombat délelőtt az Andocsi Esperesi Kerület papjai és a plébániák küldöttei részvételével tartottak ismertetést és megbeszélést az egyházmegyei zsinat előkészítő folyamatáról Balatonbogláron az egyházmegyei üdülőben.

A megjelent papokat és világi híveket először Borza Miklós esperes köszöntötte, majd Sifter Gergő helyettes esperes atya vezetésével közös imádsággal folytatódott az alkalom. Ezután Tomanek Péter püspöki irodaigazgató és Bárczi Miklós zsinati munkatárs mutatta be a zsinat eszmei, lelki hátterét, tervezett folyamatát és azt, hogy a közösségekre és a plébániákra miben számítanak az előkészítő folyamat kapcsán. Közös megosztás, beszélgetés után ebéddel zárult az alkalom.

20200926 IMG 20200926 094614

 

 
Read 646 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés