Az Egyházmegyei Karitász önkéntes csoportjainak vezetői találkoztak Kaposváron

A Kaposvári Egyházmegyei Karitász önkéntes csoportjainak vezetői szeptember 26-án összegyűltek a szervezet központjában Kaposváron. A találkozó egyik fő témája az idei év programjainak kiértékelése és a következő időszak tervezése volt, figyelembe véve a jelenlegi helyzet adta lehetőségeket.

20200926 IMG 7897

„Hisszük, hogy szolgálatunknak fontos szerepe van a mai világban. Szavainkban és tetteinkben meg kell mutatkoznia, hogy mi Isten küldöttei vagyunk mindenki számára, de különösen azon emberek irányába, akik kritikus helyzetben élnek” – mondta el Feketéné Szabó Márta a szervezet megyei vezetője. A programon részt vett Varga Péter esperes atya a Kaposvári Székesegyház plébánosa, aki lélekemelő gondolataival gazdagította a jelenlévőket, hogy hitük még mélyebbé váljon és szeretetük még kifejezőbb legyen. A nap további részében a Kaposvári Egyházmegye által meghirdetett Zsinat Karitászról szóló fejezetét beszélték át. Mindannyian egyetértettek abban, hogy hogy új utakra kell lépni a minket körülvevő világ „változásaival” lépést tartva.

20200926 IMG 7905