Az Egyházmegyei Zsinat előkészítő alkalmát tartották Nagykanizsán

2020. szeptember 12-én, szombat délelőtt a Nagykanizsai és a Segesdi Esperesi Kerület papjai és a plébániák küldöttei részvételével tartottak ismertetést és megbeszélést az egyházmegyei zsinat előkészítő folyamatáról Nagykanizsán, a Piarista Iskolában.

A megjelent papokat és világi híveket először Böszörményi Géza piarista igazgató és Várnai László esperes-plébános köszöntötte. Ezután Tomanek Péter püspöki irodaigazgató és Bárczi Miklós zsinati munkatárs mutatta be a zsinat eszmei, lelki hátterét, tervezett folyamatát és azt, hogy a közösségekre és a plébániákra miben számítanak az előkészítő folyamat kapcsán, milyen módokon várják a visszajelzéseket.

20200912 IMG 20200912 114723

 
Read 534 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés