Befejeződött az akolitusok képzése a Kaposvári Egyházmegyében

A Joppé Evangelizációs Központ által szervezett akolitusképzés utolsó képzési napját tartották november 10-én. A képzést záró akolitusavatásra a hónap végén, november 24-én 15:30-kor kerül sor, a Nagyboldogasszony Székesegyházban.

A jelöltek összesen hat alkalommal vettek részt egy, illetve két napos hétvégéken, melynek keretében biblikus, liturgikus, kommunikációs, közösségszervező, evangelizációs, és alapvető lelkivezetői témakörökben gazdagították tudásukat. A program során lelkileg is gazdagodtak a tanítványok, mélységeiben vizsgálták az igeliturgiát, majd szeptemberben lektorrá avatta őket Varga László megyéspüspök.
201810 akolitus 0007 e1542109826253

 
Read 908 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés