Akolitus képzés a Kaposvári Egyházmegyében

Kezdetét vette az akolitus képzés, a Joppé Evangelizációs Központ szervezésében. Az összesen hat hétvégéből álló kurzuson mintegy 14 résztvevő ismerkedik közelebbről többek között olyan témákkal, mint közösségépítés, közösségformálás, ószövetségi- és újszövetségi ismeretek, evangelizáció.

A résztvevők az alapvető lelkivezetői ismeretek mellett liturgiai ismeretekre is szert tesznek. Az elmúlt kurzus résztvevői közül többen előadóként, illetve szervezőként vannak jelen a képzésen, melynek második félévében a megyéspüspök avatja először lektorrá, majd akolitussá a kiválasztott személyeket.

Az avatások időpontjai:

2019.09.21. 15:30 Lektoravatás

2019.11.23. 15:30 Akolitus avatás

 
Read 1304 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés