Örök nyugalomra helyezték Lukácsi Géza kadarkúti plébánost

A ciráki Szent Mihály templomban tartott gyászmise után június 8-án Varga László megyéspüspök a helyi temetőben örök nyugalomra helyezte Lukácsi Géza kadarkúti plébánost.

IMG 3128

 

A szentmisén Stix Tamás ladi plébános búcsúbeszédében így fogalmazott: „Nagy kincstől búcsúzunk. Sokat köszönhetünk Géza atyának, aki szeretetben élt közöttünk.”

A szentmise végén Karsai József Kadarkút város polgármestere búcsúzott a plébánostól: „ – Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet… – 1991. tavaszán Lukácsi Géza atya Kadarkútra érkezett Krisztus Urunk küldötteként. Hamar befogadták az emberek, s részese lett életünknek. Osztozott örömünkben, mikor megkeresztelte gyermekeinket, s mikor a házasság szentségében részesítette őket, illetve osztozott bánatunkban, mikor szeretteinket búcsúztatta. Lukácsi Géza atya a Jóisten szeretetét közvetítette Kadarkúton.” – fogalmazott a polgármester.

IMG 3107

Lukácsi Géza kadarkúti plébános Kapuváron született 1957. október 28-án. 1987. június 18-án Veszprémben szentelték áldozópappá. 1987 és 1988 között az ajkai Jézus Szíve templom káplánja, majd 1988 és 1991 között a nagykanizsai Jézus Szíve templom káplánja. 1991-től kadarkúti plébános, 1992 és 2002 között Csököly és Mike oldallagos ellátásával. 2006-tól 2017-ig börtönlelkészi szolgálatot is ellát.

 Fotó: Kling Márk

 
Read 4549 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés