Megjelent a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia hangszerpályázata

A vallásos alkotó közösségek, zenei együttesek és zenészek, zenei előadók hosszútávú működését biztosító forrásbiztosításról szóló 1046/2019. (II.18.) Korm. határozatban foglaltak alapján Magyarország Kormánya támogatja a vallásos könnyűzene alkotói kiteljesedését elősegítő rendszerek kialakítását és fenntartását. A program keretében a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) támogatást kapott, amelyet belső pályáztatás segítségével szeretne a zenészekhez és zenekarokhoz eljuttatni.

Ennek érdekében az MKPK pályázatot hirdet a Magyar Katolikus Egyház plébániáin és egyházközségeiben szolgáló zenei együttesek, illetve a lelkipásztori munkában résztvevő zenészek részére infrastruktúra (hangszer, kellék, hangosítás, vetítés) fejlesztésének támogatására.

A pályázat keretében lehetőség nyílik új hangszereket és hozzá tartozó eszközöket, kottát, sokféle zenei szolgálatot segítő berendezést, például hangosítást vagy vetítő rendszert beszerezni akár 1 millió forint értékhatárig.

A pályázat leadási határideje 2020. április 30., csütörtök, megvalósítási idejének várható záródátuma 2020. augusztus 31., hétfő.

További információk: hangszerpalyazat.katolikus.hu

Budapest, 2020. április 1.