Magánszentmise Marcaliért Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén

2020. március 25-én, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános magánszentmisét mutatott be a plébániahivatal irodájában.

Mivel nyilvános liturgiát nem lehet celebrálni a templomban, ezért választotta ezt a módját az istentiszteletnek. Iván atya a saját híveiért, Marcaliért mutatta be a szentmiseáldozatot a megpróbáltatások idején, a saját irodájában.

Ezen kívül minden nap imádkozik, s szentmisét mutat be az egész városért és az egészségügyben dolgozókért, szüntelenül kérve a Szűzanya és a Szentháromságos egy Isten közbenjárását, hogy mielőbb elmúljon a koronavírus-járvány. Varga László megyéspüspök felhívásához és paptársaihoz csatlakozva mindenkit arra kér, hogy a lehetőségeikhez mérten kapcsolódjanak be az imádságokba ezekben a rendkívüli időkben.

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 
Read 900 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés