A küldetési misével zárult a férfi Szentlélek Szeminárium Kaposfüreden

A Kaposfüreden szervezett Élet a Lélekben Szeminárium során a résztvevő férfiak megerősödhettek hitükben, hétről-hétre töltekezhettek az elhangzott tanításokból, a kiscsoportokban pedig megbeszélhették átélt tapasztalataikat, társakat találhattak a hitbéli növekedés útján, amelyből a későbbiekben élő közösségek, imacsoportok alakulhatnak.

A hívő férfiak, apaként és férjként egy olyan mintát, lelki útravalót nyújtanak egyéni példamutatásukkal, mely meghatározó az egész család lelki életére. A Szent Őrangyalok Plébánián tartott találkozókon egy-egy tanítás során Isten szeretetéről, a tanítványságról, és a Szentlélekről is hallhattak a résztvevők. A szeminárium keretében egész eddigi életükre kiterjedő életgyónást végeztek illetve a lélekáradás során a Szentlélek érintését is megtapasztalhatták. A nyolchetes szemináriumot a küldetési szentmise zárta, melyben a férfiak Tomanek Péter kaposfüredi plébánostól kapták meg további életükre szóló küldetésüket. „Légy világosság a sötétségben, légy a föld sója, Isten Országának kovásza, légy Jézus Krisztus apostola!"

Szabó István

 

 
Read 904 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés