„Légy világosság a sötétségben!" – megkapták küldetésüket az Élet a Lélekben szeminárium résztvevői

Véget ért az Élet a Lélekben szeminárium a Kaposváron. A Joppé Evangelizációs Központ szervezésében január eleje óta, mintegy negyven fő erősítette napi imádsággal és Szentírásolvasással Istenkapcsolatát, rábízva magát a Szentlélek vezetésére.

A résztvevők a nyolc plusz két alkalmas szeminárium során lehetőséget kaptak életrendező gyónásra, Lélekáradásért való imára, illetve hetente egy alkalommal kiscsoportos beszélgetések által mélyítették el mindennapi elmélkedéseiket, lelkigyakorlatos munkafüzet vezetésével.

A közös szentmiséknek a Szent II. János Pál Körkápolna adott otthont, a kiscsoportokat pedig a Nagyboldogasszony Iskolaközpont fogadta be.

A szemináriummal párhuzamosan a kaposfüredi Szent Őrangyalok plébánián is tartottak Élet a Lélekben szemináriumot, a Joppé szervezésében. Itt tizenhét férfi készült az apostoli küldetésre, melyben elhangzik: Légy világosság a sötétségben, légy a föld sója, Isten Országának kovásza, légy Jézus Krisztus apostola!"

A közeljövőben újabb szeminárium indul egyházmegyénkben, a csurgói Jézus Szíve Plébánián.

Az elmúlt szeminárium tanításai elérhetőek a linken: Élet a Lélekben szeminárium 2020 hanganyagok

Fotó: Kling Márk

 

 
Read 1577 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés