Egyházmegyénk ifjúsági referensei a Szegedi Tanulmányi Napokon

2020. február 17-19-én került megrendezésre Szegeden a Magyar Katolikus Püspöki Kar Ifjúsági Bizottságának Tanulmányi Napok elnevezésű szakmai programsorozata, melynek témája a Ferenc pápa által kiadott Christus vivit (Krisztus él), apostoli buzdítás volt.

A Tanulmányi Napokra az ország egyházmegyéiből érkeztek ifjúsági referensek, egyetemi lelkészek és ifjúságpasztorációs munkatársak.

Egyházmegyénket Kisiván Csaba atya, ifjúsági referens és Visnyei Katalin ifjúságpasztorációs munkatárs képviselte.

20200219 125249

A program házigazdája Serfőző Levente atya, a Szeged-Csanádi Egyházmegye ifjúsági referense, oktatási püspöki helynök volt, főbb előadók pedig Nobilis Márió, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola adjunktusa, Obbágy László, a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola teológiatanára és Veréb László, a szegedi Szent Gellért Szeminárium spirituálisa voltak.

A három nap kiemelt fontosságú témái a kísérés és a megkülönböztetés voltak, mely témákat eladások és műhelymunkák formájában dolgozták fel a résztvevők.

Forrás: Ifjúságpasztorációs Iroda, Kaposvári Egyházmegye

Fotó: Kisiván Csaba