„Tárjátok ki szíveteket" - adventi ajándékozás Szentbalázson

A Kaposvári Karitász munkatársai mintegy 50 élelmiszercsomagot osztottak ki Szentbalázson. Az összesen négy településről érkező rászorulóknak Varga László megyéspüspök adta át az élelmiszeradományokat, aki köszöntőjében elmondta:

„Ajándék az, hogy kaphatunk, de senki sincs olyan közöttünk, aki ne tudna adni. Ha ajándékot kapunk, akkor arra a legszebb válasz az, ha ajándékot adunk valakinek. Mindenkinek van a szívében szeretet, s csak rajtunk múlik, hogy osztjuk-e a szeretetet, vagy sem.

Ha megosztjuk másokkal, akkor az történik, mint a kúttal, melyből vizet merítenek. Minél több vizet húznak fel egy kútból, annál ihatóbbá válik a vize. Minél több szeretetet osztunk a sajátunkéból, annál gazdagabbak leszünk a szeretetben." – fogalmazott a főpásztor.

Fotó: Kling Márk 

 

 

 
Read 1122 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés