Véget ért az akolitusképzés Kaposváron

Végéhez ért az akolitusképzés a Kaposvári Egyházmegyében, melynek keretében 11 akolitus-jelölt készült az összesen 6 alkalomból álló kurzus folyamán. Az utolsó felkészülési alkalmat november 16-án, szombaton tartották a Püspökségen.

Az egyéves felkészülés alatt a jelöltek elmélyítették Ó- és Újszövetségi ismereteiket, a homiletikát, alapvető lelkivezetői ismereteket, közösségépítést, buzdítást, tanúságtételt és különböző evangelizációs modelleket. A Loncar-féle imaiskola által a Szentírásról való szemlélődéssel ismerkedtek a jelöltek, akiket szeptemberben avatott lektorrá Varga László megyéspüspök.

A résztvevők az egyházmegye több településéről érkeztek, várhatóan számos plébánia segítségére lesznek a továbbiakban. Az akolitusavatásra november 23-án szombaton, 15:30 órakor kerül sor a Nagyboldogasszony-székesegyházban, melyre szeretettel várunk minden érdeklődőt!

20191116 IMG 1237

 

 

 
Read 1206 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés