Hitoktatói lelkinap a Kaposvári Egyházmegyében

Október 19-én hitoktatói lelkinapot és továbbképzést tartottak a Kaposvári Egyházmegyében. Az alkalom közös szentmisével vette kezdetét, majd Dejcsics Konrád OSB "Eucharisztia csúcs és forrás, a szentáldozás kegyelmi hatásai" címmel tartott előadást a hitoktatók számára.

„Az Eucharisztia az egész keresztény élet forrása és csúcsa – hangsúlyozta a bencés szerzetes. – Az összes szentség, mint minden más egyházi szolgálat és az apostoli tevékenység is, a szent Eucharisztiához tartozik és reá irányul."

20191019 IMG 5600

A délután folyamán a hitoktatók a beilleszkedési, tanulási zavarral küzdő gyerekekkel, illetve a hittanórán történő fegyelmezetlenségek akut kezelésével kapcsolatban hallgathatták meg Sárdineczné Jéger Eszter gyógypedagógus előadását, illetve elmélyíthették a szülőpasztorációval kapcsolatos ismereteiket.

Az előadások meghallgathatóak, letölthetőek: 

Dejcsics Konrád OSB 1. előadás
Dejcsics Konrád OSB 2. előadás

Sárdineczné Jéger Eszter 1. előadás
Sárdineczné Jéger Eszter 2. előadás

Fotó: Kling Márk 

20191019 IMG 5602

 

 
Read 1327 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés