„Isten jelenlétébe helyezkedni..." – adorációs iskola Siófokon

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve kilenc alkalomból álló adorációs iskola indult a Siófoki Sarlós Boldogasszony templomban. Az első alkalomra október 10-én került sor az esti szentmise után, az Emmánuel Közösség szervezésében.

Az alkalom dicsőítéssel kezdődött, majd Nyéky Kálmán plébános, az Emmánuel közösség tagja beszélt az adorációról, praktikus tanácsokat adva az imádsághoz. A résztvevők az előadás után közös szentségimádáson keresték a találkozást Jézussal.

„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." – idézi János evangéliumát Nyéky Kálmán plébános. „Isten bízik bennünk. Az Atya a kezünkbe teszi élő Fiát. Erre a szeretetre csak azzal a szeretettel válaszolhatok, ha odaadom teljesen magamat neki!"

A következő alkalomra november 14-én kerül sor a siófoki Sarlós Boldogasszony templomban, a 18:00 órás szentmise után.

 
Read 1103 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés