Sümegre látogattak egyházmegyénk papjai

Szeptember 30-án a Sümegcsehi remeteségben tett látogatást a Kaposvári Egyházmegye mintegy harminc papja, ahol Barsi Balázs ferences szerzetessel találkoztak.

A szerzetes Boldog John Henry Newman bíborosról szólt, akit Ferenc pápa október 13-án avat szentté a római Szent Péter téren.

A remeteségben tett látogatás után a papok Bíró László tábori püspöknél vendégeskedtek, aki fizikai állapotáról beszélt, majd kifejezte: a jövőben is Isten akaratára bízza magát.

Varga László megyéspüspök elmondta: "a mai alkalom az első, ezentúl minden hónapban kirándulásra hívom a papságot, mely alkalmak célja a közösség és az egység építése. Fontos felismernünk a kötetlen beszélgetések és találkozások során ami a sajátunk, s ami közös a másikkal." A megyéspüspök továbbá elmondta, a következő kirándulást október végére tervezi, mely alkalommal Őrtilosba látogatnak el az egyházmegye papságával.

Fotó: Udvardy Márton 

 

 
Read 2395 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés