Máriagyűdre zarándokoltak a Kaposvári Karitász önkéntesei

Szeptember 21-én a Máriagyűdi Kegyhelyre zarándokoltak a Kaposvári Karitász önkéntesei. A kegyhelyen Koszoru Péter kaposfüredi káplán celebrált szentmisét, aki tanításában hangsúlyozta: fontos lenne úgy tekintenünk Istenre, mint a gyermekével játszó, gondoskodó atyára.

A lelki program után az önkénteseket egy siklósi borpincében látták vendégül, majd Siklós várát és a helyi szerb közösség görögkatolikus templomát látogatták meg az érdeklődők.

„Egész nap a Jóisten kegyelmében voltunk. Gyönyörű őszi napsütéses időben volt részünk. Reggeltől estig átszőtte napunkat a jókedv, vidámság és a nevetés. Hazafelé tartva mindannyian úgy éreztük, hogy teljesen feltöltődtünk. Megállapítottuk, hogy nagyon fontos és szükséges egy-egy ilyen alkalom az egység megerősödéséhez." – fogalmazott egy önkéntes.

Fotó: Fekete Csaba

 
Read 870 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés