„Aki igazgyöngyöt talál..." – roma ifjúsági találkozó Kaposszentbenedeken

Szeptember 21-én roma ifjúsági találkozót tartottak Kaposszentbenedeken. Somos László kaposfői plébános és a Kaposfői Szent Erzsébet alapítvány immáron negyedik éve rendezi meg a találkozót, melyre az idei alkalommal többek között Kaposfőről, Kadarkútról és Zalaszabarról érkeztek fiatalok.

Az idei találkozó témája az igazgyöngy – emelte ki Visnyei Gábor, a Kaposfői Szent Erzsébet Alapítvány nevelő-rendezvényszervezője. „A mennyek országa hasonlít a kereskedőhöz is, aki igazgyöngyöt keresett. Amikor egy nagyon értékeset talál, fogta magát, eladta mindenét, amije csak volt és megvette." (Mt 13,45-46)

A délelőtt folyamán Varga László megyéspüspök beszélgetett a gyermekekkel Zakeus történetéről, majd az elhívásról, Isten követéséről és a tanítványságról szólt a főpásztor. A nap további részében szórakoztató, játékos feladatok várták a fiatalokat, melyeken keresztül mélyíthették ismereteiket a vallással, Bibliával és Jézus tanításával kapcsolatban.

Fotó: Kling Márk

 
Read 1069 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés