Keskeny út, széles út – Szalóki Ági koncertje az Agorában

Szalóki Ági és gyerekzenekara koncertezett az Együd Árpád Kulturális Központban szeptember 20-án pénteken. A Liszt Ferenc díjas énekesnőt Varga László megyéspüspök köszöntötte.

20190920 IMG 4280

A dalszerző műveiben a népzenei és kortárs elemek ötvöződnek. 2004 óta szólóénekesként saját zenekaraival játszik. "Az Istenben való hitnek az egyik legfontosabb üzenete, – fogalmaz Szalóki Ági –  hogy az ember ismerje fel, hogy nem ő a világ középpontja. Az, aki ezt képes felismerni, az képes megérteni, hogy az ember a világnak egy kicsiny része. Ezzel az alázattal tud másokhoz is fordulni, ezzel az alázattal tudja szemlélni az életét, s valahogy eljuthat oda, hogy nem mindenről ő dönt. Ezzel felmerül a kérdés: ha nem ő dönt, akkor ki az, vagy mi az az erő, amely ennél hatalmasabb? Sokan eljutnak a válaszig: a Jóisten az, aki a tenyerén hordoz minket."

Szalóki Ágnes zenés műsorát gyermekversek, illetve hangszeres improvizációk színesítették, melyben a gyermekek is aktívan részt vehettek.

Fotó: Kling Márk 

2019.09.21.

 

 
 
Read 1035 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés