Magyar Szentek – Magyar Boldogok Kaposfüreden

Szeptember 17-én kedden, az Ars Sacra Fesztivál keretében könyvbemutatóval egybekötött előadásra hívták az érdeklődőket a kaposfüredi Szent Őrangyalok templomba. A templomkertben felállításra kerülő Magyar Szentek – Magyar Boldogok emlékmű szimbolikájáról, illetve az elkészítési folyamatokról beszélgetett Tomanek Péter plébános az alkotóval, Kling József szobrászművésszel. Az emlékmű kapcsán kiadásra kerül Fülöp Zsuzsanna: “Szent Magyaroknak tiszta lelkét nézzed…” című könyve. A szerző előadásában beszélt a könyvben szereplő magyar, illetve magyar vonatkozású szentek és boldogok életéről, illetve betekintést nyújtott az alkotási folyamatokba. Az esten közreműködött a kaposfüredi Szent Őrangyalok Templom Ének- és Zenekara.

Fotó: Kling Márk

 
Read 1156 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés