Az Isteni irgalmasság ünnepe Kaposváron

2024. április 7-én az Isteni irgalmasság ünnepére hívták a híveket a kaposvári Nagyboldogasszony-székesegyházba. Az alkalom az Irgalmasság rózsafüzér imádságával vette kezdetét, majd a Meghívtál zenekar vezetésével dicsőítő imádság következett, melyet Varga László megyéspüspök előadása követett.

img 004

A főpásztor előadásában a Katolikus Egyház Katekizmusa alapján elmélkedett a feltámadott Jézussal való találkozás lehetőségéről.

– A tanítványok megérinthették, együtt étkezhettek vele és beszélgethettek a Feltámadottal. Jézus megígérte, hogy mindennap jelen van velünk, a világ végéig. Hol vannak azok a találkozási pontok, ahol Jézus ígérete szerint biztosan találkozhatunk vele? – kezdte elmélkedését a főpásztor, majd a Katekizmus alapján tíz ilyen találkozási pontról beszélt előadásában, mely teljes egészében meghallgatható:

Az előadást követően gitáros szentségimádás, majd szentmise következett, melyet Varga László megyéspüspök és Varga Péter plébános mutatott be.

Fotó: Kling Márk

Videó: Szerafin Zoltán

 
Read 408 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés