A Fazenda da Esperança közösség alapítói látogattak Kaposvárra

2024. január 31-én a Fazenda da Esperança alapítói érkeztek Kaposvárra, hogy a közösség történetének bemutatása mellett a szenvedélybetegek istenközpontú, szeretet és alázat által vezérelt kezeléséről és a februárban induló magyar Fazenda közösségéről beszéljenek.

img 010

Az alapítók, Hans Stapel – akit mindenki Frei Hansnak nevez – és Nelson Giovanelli Rosendo dos Santos személyes hangvételű tanúságtételükben elmondták, hogyan vezette őket Isten a Fazenda da Esperança közösség elindítása során, s miként tudnak a remény nagyköveteiként szolgálni, tettekre váltva az evangéliumot. Az alkalmon jelen volt Frei Hans testvére, Paul Stapel atya is, aki az európai Fazendák alapítója. A tanúságtételekhez kapcsolódva Varga László megyéspüspök beszélt arról, hogy Isten miként kapcsolta össze az életét a szenvedőkkel, majd a Kaposvári Egyházmegyében induló Fazendával kapcsolatos gondolatait osztotta meg a beszélgetés során, mely teljes egészében megtekinthető:

Fotó: Kling Márk
Videó: Szerafin Zoltán

 
Read 475 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés