Karitász önkéntesek találkoztak Bárdudvarnokon

Őszi egyházmegyei találkozóját tartotta a Kaposvári Egyházmegyei Karitász Bárdudvarnokon, a Porta Pacis Lelkigyakorlatos Házban.

IMG 4678

A közel hetven önkéntes bepillantást kapott Kind Nikolett előadásán keresztül a Kaposvári Családsegítő és Gyermekjóléti Központ munkájába, konpetenciáira és azon területeikre, ahol a karitarív szervezetekkel együtt tudnak dolgozni.

Lőrincz Pál atya OSB pannonhalmi Karitász igazgató a Karitász teológiájának bemutatása után az önkéntesség szükségességéről, értékeiről és a jézusi tanítást példázó magatartásról elmélkedett. A tartalmas előadások, a színes játékok és az erőt adó beszélgetések után a résztvevők lélekben gazdagodva térhettek haza csoportjaikhoz.

Szöveg és fotó: Kaposvári Egyházmegyei Karitász

 

Read 605 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés