„Keresd a békét!” – komolyzenei koncert a Kaposvári Evangélikus templomban

2023. szeptember 18-án „A templom éneke” címmel szerveztek komolyzenei koncertet és egyházzenei előadást a Kaposvári Evangélikus templomban. Az Ars Sacra Fesztiválhoz kapcsolódó eseményen a Kaposvári Evangélikus Énekkar és Kamarazenekar működött közre.

img 002

–  „Keresd a békét!” Valószínűleg mindannyian érezzük, hogy miért ezt a címet kapta ez a hét. Nagy szükség van most a békére – kezdte köszöntőjét Hegedüs Gábor evangélikus lelkész. – Az Evangélikus Egyház szellemi atyja, Luther Márton egyszer azt mondta, hogy nincs ékesebb imádság a zenénél, ezért mi úgy gondoltuk, hogy ma este a zene nyelvén fogunk imádkozni a békéért – fogalmazott az evangélikus lelkész.

A zenés imádságon Kodály Zoltán, Franz Schubert, illetve Johann Sebastian Bach művei mellett Taizé énekek is felcsendültek.

Fotó: Kling Márk, Kovács András Bernát

 
Read 402 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés