A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a Romániai Püspöki Konferencia Állandó Tanácsainak közös közleménye

A magyarországi (MKPK) és a romániai (CER) püspöki konferenciák állandó tanácsai évente találkoznak egymással. Tavaly Nagyváradon tanácskoztak a püspökök, idén, 2023. szeptember 18–19-én Győr adott otthont az együttes ülésnek, amelyen részt vettek a püspöki konferenciák titkárai is.

img 001

Napirenden szerepeltek a Szentatya, Ferenc pápa magyarországi látogatása és a pápai üzenet életre váltása a hétköznapokban, a szinódusi folyamat a világegyházban, a papi hivatások kérdése, valamint az Ukrajnában zajló háború és a menekülteknek adott segítségnyújtás módjai. A püspökök újfent megerősítették a Jézus Krisztus tanítása szerinti házasság és család értékeinek fontosságát.

A találkozó fontos eleme volt a közös szentmise és imádság. A püspökök egyetértenek abban, hogy a rendszeres találkozások folytatódjanak, valamint arra hívnak mindenkit, hogy szüntelenül fohászkodjunk továbbra is a békéért, kérve a Boldogságos Szűz Mária, a Béke Királynője közbenjárását.

Győr, 2023. szeptember 19.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsa és a

a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsa

Fotó: Győri Egyházmegye Sajtóiroda

 
Read 263 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés