„Amikor a templomunkba jövünk, az otthonunkba jövünk!” – szentmisével vette kezdetét az óvodai nevelési év

2023. szeptember 8-án Veni Sancte szentmisével ünnepelték kaposvári Szent Család és Szent Margit katolikus óvodák nevelési évének kezdetét. A szentmisét Varga Péter esperesplébános mutatta be.

img 004

– Amikor a templomunkba jövünk, az otthonunkba jövünk. A családi otthonunk itt van, hiszen ez lesz az örök lakhelyünk – szólt a gyermekekhez prédikációjában a plébános. – A templom egy földi előkép, de a mennyországban, melyet Isten nekünk készít, örök otthont ad nekünk a szüleinkkel együtt. Ezért kell sokat imádkozni, hogy adjon sok derűt, kedvet és erőt azért, hogy megmaradjunk abban a szeretetben, mellyel a Jóisten szeret minket. Ő a mennyei Édesatyánk, Édesapánk. A két kis piros mécses azt jelzi, hogy ő valóságosan itt van egy hófehér ostyában, melyet a szentmisében felszentelt papja Jézus szavait elismételve átváltoztat – fogalmazott Varga Péter, aki ezt követően Kisboldogasszony ünnepéhez kapcsolódóan Szűz Máriáról beszélt, majd áldásban részesítette a gyermekeket.

Fotó: Kling Márk

 
Read 493 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés