Egyházmegyei Ifjúsági Sportnapra hívták a fiatalokat

Egyházmegyei Ifjúsági Sportnapon mérhették össze tudásukat kicsit és nagyok június 10-én, szombaton Balatonfenyvesen. A tavalyi évben felelevenített régi hagyomány idén is sokakat vonzott a Balaton-partra.

img 003

Mintegy kétszáz gyermek és fiatal mérkőzött meg összesen nyolc sportágban, melyek között a klasszikus sportágakon túl „Exatlon” és „Street-workout” is helyet kapott. A nap folyamán a pihenő csapatok egy izgalmas Fenyves-ismereti vetélkedőn vehettek részt. A napot Balatonfenyves polgármesterének köszöntője nyitotta, majd Bálint Gábor balatonfenyvesi plébános, püspöki biztos nyitotta meg a rendezvényt, melyet Kisiván Csaba atya, egyházmegyei ifjúsági referens imádsága és áldása követett.

img 005

Mielőtt a fiatalok sportágakra oszlottak volna, Szerb Katalin tanárnő egy közös aerobikkal segítette a bemelegítést. Délután a mérkőzések lezárása után Varga László megyéspüspök adta át a díjakat a dobogós helyezetteknek, majd a sportnap közös lángosozással zárult a Balaton-parton.

Fotó: Farkas Máté

 
Read 450 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés