Továbbképzésre hívták a hitoktatókat

Hitoktatói központi továbbképzést tartottak 2023. március 2-án a kaposszentbenedeki Porta Pacis Lelkigyakorlatos Központban.

 

img 013

A Kaposvári Egyházmegyében szolgáló hitoktatók először szentmisén vettek részt, melyet Varga László megyéspüspök celebrált, majd a Katolikus Pedagógiai Intézet munkatársa, Reszeginé Erdélyi Beáta tartott előadást „Vedd észre!” címmel, melyben a nehézségekkel küzdő gyermekekkel való foglalkozás mibenlétéről beszélt.

img 011

Az előadást követően az Intézet munkatársainak vezetésével kiscsoportos formában dolgoztak tovább a hitoktatók, ahol kézzel fogható szakmai, módszertani segítséget kaphattak az általuk megfogalmazott konkrét kérdésekben. Továbbá a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő; illetve a sajátos nevelési igényű gyermekekkel való foglalkozásokhoz, a tanórák szervezéséhez és a tanórákon alkalmazandó módszerek kiválasztásához is gyakorlati ötletekkel gazdagodhattak a hitoktatók az egésznapos továbbképzés során.

 
Read 965 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés