„A szent zene megújulása” – kántornapot tartottak Egyházmegyénkben

2023. február 25-én kántornapra hívták a Kaposvári Egyházmegyében szolgáló kántorokat.

img 013

Az egésznapos alkalom a Veni Creator Spiritus himnusszal vette kezdetét, kérve a Szentlélek segítségét, majd Szili Zoltán egyházmegyei zeneigazgató, OMCE társelnök köszöntötte a megjelent egyházzenészeket. Ezt követően Horváth István, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola oktatója, a Népénektár Bizottság tagja előadásában a népének fejlődésének történetét mutatta be az első nyomtatott énekeskönyvtől napjainkig.

Az előadást követően Kómár István atya, az Országos Magyar Cecília Egyesület titkára mutatott be szentmisét a Nagyboldogasszony-székesegyházban, majd a közös ebédet követő előadásában a kántorok lelki megújulását igyekezett segíteni. A kántorok meghallgathattak egy összeállítást a kiadás előtt álló új katolikus népénektár kíséreteiből, majd bepillantást nyerhettek a bizottság munkájába.

img 016

A kántornap végén alkalmi kórusként két nagyböjti motettát énekeltek, majd az egyházzene helyzetéről, a kántorok mindennapjairól folytattak kerekasztal-beszélgetést a meghívott előadók vezetésével.

Forrás és fotó: Szili Zoltán egyházmegyei zeneigazgató

 
Read 998 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés