„Ha boldogok akartok lenni, tegyetek másokat boldoggá”

Rövidfilm vetítésre, előadásra és beszélgetésre hívták a párokat a Házasság Hete szerdai napján a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének kaposvári csoportja és a Csakazértis a Családokért Egyesület közös szervezésében.

img 001

Az alkalmon a Vértanúink, Hitvallóink című filmsorozatból Boldog Dr. Batthyány Strattmann László életéről szóló részt tekinthették meg a jelenlévők, majd Rajkai István kórházlelkész beszélt a boldoggá avatásról és Boldog Dr. Batthyány Strattmann Lászlóról.

A kórházlelkész gondolatait követően Batthyány-Schmidt Margit tartott előadást a boldoggá avatott családjáról, életéről és a történelmi családok mai szerepéről. Az előadást követően pódiumbeszélgetéssel zárult az alkalom, ahol a hit - család - nemzet kérdéskörről és a Magyar Női Unió küldetéséről elmélkedtek a beszélgetőpartnerek.

Fotó: Kling Márk

 
Read 651 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés