Szent Erzsébetet ünnepelték Somogybükkösdön

2022. november 19-én Árpád-házi Szent Erzsébet napját ünnepelték Somogybükkösdön.

 

1669053388909

A Havas Boldogasszony-templomban celebrált szentmisét Marics József apát, berzencei nyugalmazott plébános mutatta be Papp Szabolcs zákányfalui plébános koncelebrálásával. A nyugalmazott plébános Szent Erzsébet életéről és lelkiségéről beszélt prédikációjában.

A szentmisét követően az ünneplő közösség a Perczel kastélyba vonult át, ahol zenés szeretetvendégség várta őket. Az ünnepi vacsora végeztével a helyi Karitász munkatársai Szent Erzsébet-napi szentelt kenyeret osztottak szét a jelenlévők között. Isten fizesse meg mindenkinek a felajánlott adományát!

Forrás és fotó: Keresztelő Szent János Plébánia Zákányfalu

 
Read 647 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés