Véget ért az Ars Sacra Fesztivál kaposvári programsorozata

2022. szeptember 25-én, a Szent Margit-templomban celebrált koncertmisével zárult a kaposvári Ars Sacra Fesztivál.

img007

A szentmisét, melyen a zenei szolgálatot a Vikár Béla Vegyeskar nyújtotta Ludmány Géza karnagy vezetésével, Dr. Rumszauer Miklós plébános mutatta be.

– Azt gondolom, hogy ez a mai ünnep is arra irányítja figyelmünket, hogy szellemünket és lelkünket az örök Isten igéivel, örök indíttatásaival és útmutatásaival tápláljuk és támogassuk, mert akkor jutunk el a biztos lelki úton az üdvösségre – fogalmazott prédikációjában a Szentírás vasárnapjához kapcsolódóan a plébános.

A szentmisét követően „In Memoriam Ékes Edit” címmel nyílt tárlat a templom kiállítótermében, Kovácsné Ékes Edit művésztanár alkotásaiból.

Fotó: Szerafin Zoltán
Videó: Szerafin Zoltán