Megszentelt élet napja a kaposvári egyházmegyében

Immár hagyományos módon február 2-án Homokkomáromban gyűltek össze a kaposvári egyházmegye területén élő megszentelt életű testvérek és nővérek, hogy együtt adjanak hálát hivatásukért.

 

A Piarista Rend és a Szent János apostolról és Remete Szent Pálról nevezett Közösség tagjai, Istennek szentelt szüzek és a házigazdák, a Nyolc Boldogság Közösség nővérei vettek részt az idei találkozón. A délelőtti szentmise főcelebránsa és szónoka Nyéki Kálmán atya (Emmánuel Közösség) volt. Ennek keretében közösen megújították fogadalmaikat. Az ünnepi szentmisét ebéd és kötetlen beszélgetés követte. Bár az egyházmegyében a megszentelt életűek száma igen csekély, és a közös ünnepen sem tudott mindenki részt venni, mégis örömteli és megerősítő volt az egymással való találkozás. Ünnepelni és hálát adni Isten nagylelkűségéért és hűségéért – erre ösztönöz bennünket ez a nap.

84401096 224523185216762 4468348988231254016 n

 
Read 214 times
Minden jog fenntartva. © 2019 Kaposvári Egyházmegye

Keresés